Типи фінішних покриттів для декоративної штукатурки

Типи фінішних покриттів для декоративної штукатурки

Не всі декоративні штукатурки являються фінішним покриттям. Штукатурка може бути вразливою до подряпин, потертості або відколів, щоб створити захисний шар покриття і зберегти оригінальний вигляд поверхні, застосовують лак або віск для декоративних штукатурок. Вони утворюють гладку поверхню, яка полегшує очищення від бруду, пилу, маслянистих плям або інших забруднень та зберігає зовнішній вигляд штукатурки чистою та привабливою.

Захист лаком або воском допомагає продовжити термін служби штукатурки, знижуючи ймовірність її пошкодження, або зіпсування в результаті зовнішніх впливів.

Покриття DUNA, GALAXY, OTTOCENTO та ARABESK  Maxima decor не потребують нанесення воску або лаку, через наявність у складі перламутру. Тому нанесення фінішних продуктів можуть повність змінити зовнішній вигляд покриття, а саме зникне характерний ефект переливу та сяяння.

Cera

Декоративний віск для рельєфних штукатурок

Cera Frontale

Декоративний віск для оздоблення фасадних штукатурок

Cera Lavabile

Декоративний віск для венеціанської штукатурки

Віск для декоративної штукатурки

Нанесення воску на декоративні штукатурки дозволяє надати їм додаткових декоративних ефектів: блиск (глянець чи мат), колір або відтінок та інші ефекти (полірований вид, перламутрові частинки та інші). Також віск покращує експлуатаційні характеристики декоративних штукатурок: вологостійкість, водовідштовхувальний ефект, стійкість кольору, стійкість до миття та інші.

Воски для декоративних штукатурок можуть бути органорозчиними або на основі водних емульсій. У будь-якому випадку воски це багатокомпонентні матеріали. Основними компонентами воску можуть бути як природні матеріали (рослині воски (карнаубський  віск), тварині воски (ланолін, бджолиний віск), викопні воски (монтан-віск, гірській віск) так і напівсинтетичні матеріали (парафіновий віск, амідні воски), і синтетичні матеріали (поліетиленові, поліпропіленові воски, акрилові емульсії).

Віск випускається у вигляді в’язкої або рідкої маси, та зазвичай безбарвний.

Воски Maxima decor можуть колоруватися за допомогою пігментних паст

  • CERA Maxima dеcor – декоративний віск для рельєфних штукатурок в середині приміщень. Надає додатковий захист від пошкоджень, створює водовідштовхувальне покриття та має глянцевий блиск. Підходить для ART BETON Maxima dеcor, MARMORINO Maxima dеcor, TRAVERTINO Maxima dеcor.
  • CERA FRONTALE Maxima dеcor – декоративний віск для оздоблення фасадних штукатурок. Захищає від пошкоджень, впливу вологи, надає додаткової атмосферостійкості, а також додаткового декоративного ефекту декоративним матеріалам. Використовується разом з ART BETON Maxima dеcor, MARMORINO Maxima dеcor, TRAVERTINO Maxima dеcor.
  • CERA LAVABILE Maxima dеcor – декоративний віск для венеціанської штукатурки. Надає покриттю додаткового захисту, підвищує стійкість до дії вологи, а також створює декоративний ефект полірованого мармуру. Підходить для STUCCO VENEZIANO Maxima dеcor.

Поради по нанесенню воску

  1. Наносити віск можна не раніше ніж через добу після нанесення останнього шару декоративної штукатурки.
  2. Наносити віск можна кельмою, гумовим шпателем, валиком, пензлем із синтетичним ворсом або щіткою-макловицею, губкою.
  3. При покупці воску варто враховувати площу покриття та його структуру. На структурних покриттях витрата воску може бути вищою.

Лак для декоративної штукатурки

Лак для декоративної штукатурки створює міцну та привабливу поверхню, підкреслює фактурність та надає додатковий блиск. Також він стійкий до вологи та витримує миття миючими засобами.

Лаки можуть бути матові та глянцеві. Матові максимально підкреслюють рельєфність, а глянцеві створюють водовідштовхувальну плівку на поверхні.

Зазвичай лаки прозорі та безбарвні. Але також декоративні штукатурки можна покривати напівпрозорими кольоровими лаками типу: лазурі, ДЗЗ чи декоративні емалі. Як і у віск, так і у лак можна додавати перламутрові чи інші пігментні пасти для створення додаткових ефектів. Також для декоративних штукатурок використовують кракелюрні лаки – створення ефекту тріщин. Для максимального захисту штукатурок можна застосовувати двокомпонентні лаки.

Наносити лак можна пензлем, валиком та фарборозпилювачем.

  • 29.06.2023