Grotto (гротто): спосіб нанесення декоративної штукатурки. Як самому зробити «гротто»

Grotto (гротто): спосіб нанесення декоративної штукатурки. Як самому зробити «гротто»

На сторінках нашого сайту ми вже висвітлили біля десяти різних декоративних штукатурок та покриттів Maxima decor. Серед них були гладкі глянцеві, з метехтливими ефектами і фактурні. Розповідали, які ефекти можна створювати та як декоративні покриття виглядають в різних інтер’єрах. Але це не ліміт. Сьогодні поговоримо про «гротто»: що це таке та як зробити «гротто» своїми руками.

Cera Lavabile

Декоративний віск для венеціанської штукатурки

Marmorino

Декоративна рельєфна штукатурка

Stucco veneziano

Декоративне покриття з ефектом мармуру (венеціанська штукатурка)

Travertino

Штукатурка фасадна з ефектом натурального каменя

Що таке Grotto (гротто)

Спосіб нанесення гротто дозволяє імітувати вапняк і різні грубі гірські породи. Саме його схожість із рельєфом карстових печер гротто і дало назву – Grotto (гротто). Дехто порівнює цей спосіб нанесення з картою світу — материки, остівці, моря та річки.

Спосіб нанесення Grotto (відео)

Подивіться на фото, де способи нанесення MARMORINO та TRAVERTINO поряд зі знімком Землі із супутника. Схоже?

 

Grotto (гротто): спосіб нанесення декоративної штукатурки. Як самому зробити «гротто»

Особливість обробки стін у стилі «гротто» — яскраво виражений рельєф поверхні з блиском «острівців».

Використовуючи декоративну рельєфну штукатурку (MARMORINO) або штукатурку з ефектом натурального каменю (TRAVERTINO), венеціанську (STUCCO VENEZIANO) та віск CERA LAVABILE, можна створити власний неповторний інтер'єр з різноманітними декоративними рішеннями.

Декоративне покриття у стилі «гротто» відмінно доповнить як класичний, так і сучасний інтер'єр у стилях лофт, мінімалізм та хай-тек. Кінцевий вигляд декоративного покриття залежить лише від Вашої фантазії.

Grotto (гротто): спосіб нанесення декоративної штукатурки. Як самому зробити «гротто»

Переваги та недоліки способу нанесення «гротто»

До переваг такого способу нанесення відносяться:

 • безшовність. Покриття зі шпалер або панелей залишає помітні оку шви та стики, чого не можна сказати про декоративні штукатурки.
 • довговічність і зносостійкість. Декоративне покриття буде слугувати роками, не втрачаючи своєї краси.
 • стійкість до вологи. Можна наносити у вологих приміщеннях.
 • стійкість до миття. Після повного висихання воску, поверхню, що забруднилась з часом, можна мити мильними розчинами. Тому вона успішно застосовується в приміщеннях із підвищеною забрудненістю, наприклад, у передпокоях, дитячих кімнатах.
 • дизайнерські характеристики. Зовнішній вигляд покриття дозволяє створювати унікальні дизайни приміщень, візуально збільшуючи простір;
 • можливість підбору відтінку шляхом введення колорантів;
 • низькі вимоги до підготовки стін. Наносити штукатурку можна на поверхню з нерівностями.
 • простота догляду.

Недоліки способу нанесення «гротто»:

 • достатньо висока ціна матеріалів. Штукатурки MARMORINO або TRAVERTINO, STUCCO VENEZIANO та віск CERA LAVABILE, який захищатиме поверхню;
 • великі часові витрати;
 • висока вартість роботи.

Але варто зазначити, що вартість декоративного покриття значно менше, ніж підбір та монтування натуральних каменів.

Які матеріали потрібні для способу нанесення «гротто»:

 • AQUA PRIMER ґрунт-концетрат 1:10;
 • QUARTZ PRIMER - адгезійний ґрунт з кварцовим наповнювачем;
 • MARMORINO – декоративна рельєфна штукатурка або TRAVERTINO – штукатурка з ефектом натурального каменю;
 • STUCCO VENEZIANO – венеціанська штукатурка;
 • CERA LAVABILE – декоративний віск для венеціанської штукатурки.

Як наносити декоративні штукатурки способом «гротто»

1 етап. Стабілізація основи.

Достатньо базової підготовки як і для всіх декоративних штукатурок і покриттів. Все, що хитається, рухається при натисканні або ударах інструменту, повинно бути видалено:

 • Якщо поверхня раніше не була пофарбована, слід очистити від крихких поверхонь, пилу, масляних, жирових та інших забруднень до міцної основи.
 • Якщо поверхня раніше була пофарбована, необхідно ретельно очистити поверхню від старих нетривких покриттів (фарба або лак, що відшарувалися) механічним (скребок, щітка), термічним (фен гарячого повітря, інфрачервоне випромінювання) або хімічним (засоби видалення фарби) способами. Крейдяні та вапняні білила видалити до міцної основи механічним способом. Також поверхню слід очистити від різних забруднень.

Для способу нанесення «гротто» не потрібно повністю вирівнювати стіни.

2 етап. Підготовка поверхні.

Поверхню необхідно висушити та зачистити від пилу. Потім заґрунтувати AQUA PRIMER (ґрунт-концентрат 1:10). Після його висихання нанести адгезійний ґрунт з кварцовим наповнювачем (QUARTZ PRIMER). Використовують валик із середнім ворсом. Час висихання – 24 години.

Основна мета ґрунтування - це зміцнення основи та збільшення зчеплення матеріалів.

3 етап. Нанесення фактурної штукатурки – 1 шар.

Нанести на всю поверхню MARMORINO або TRAVERTINO. Рекомендуємо завчасно вирішити, який результат від 1 шару Ви бажаєте отримати:

 • гладкий. Штукатурка наноситься металевою кельмою, поверхню вирівнюють і залишають висихати на 24 години. На фото ліворуч нанесено вже 2 шари, але перший шар гладкий;
 • шагрень. Штукатурка наноситься металевою кельмою, а одразу після нанесення формується структура за допомогою валика з коротким ворсом. Залишають висихати на 24 години. На фото праворуч нанесено вже 2 шари, але перший шар – фактурний.
Grotto (гротто): спосіб нанесення декоративної штукатурки. Як самому зробити «гротто»

4 етап. Нанесення фактурної штукатурки – 2 шар (метод торцювання).

Набрати штукатурку (MARMORINO чи TRAVERTINO) на край кельми і, подібно до художньої роботи, сформувати малюнок різноспрямованими хаотичними рухами.

Після невеликого підсихання (30-40 хвилин) обережно пригладити матеріал кельмою. Залишити висихати на 24 години.

5 етап. Нанесення венеціанської штукатурки – 1 шар.

Перед нанесенням венеціанської штукатурки слід змінити колір покриття шляхом додавання в STUCCO VENEZIANO пігментний концентрат. Чим більше пігменту додати в декоративну штукатурку, тим більш насиченим виходить колір, однак, ми рекомендуємо додавати не більше 10% пігментного концентрату, щоб властивості STUCCO VENEZIANO не були втрачені.

Якщо бажаєте в результаті отримати темний відтінок готового покриття, можна колорувати не лише STUCCO VENEZIANO, а й MARMORINO чи TRAVERTINO.

Якщо в результаті чекаєте на світле покриття, достатньо буде колорувати лише STUCCO VENEZIANO.

Наносити венеціанську штукатурку STUCCO VENEZIANO валиком з коротким ворсом по всій поверхні, різноспрямованими рухами. Через 15-20 хвилин обережно пригладити поверхню металевою кельмою. Залишити висихати на 24 години.

6 етап. Нанесення венеціанської штукатурки – 2 шар.

Продублювати спосіб нанесення венеціанської штукатурки 1 шару. Залишити висихати на 24 години.

7 етап. Нанесення воску.

Як фінішний шар наносити віск для венеціанської штукатурки - CERA LAVABILE. Для зручності можна використовувати універсальну губку, а залишки воску прибирати металевою кельмою. Проте як наносити віск на «гротто», кожен майстер вирішує для себе сам.

Залишити висихати на 12 годин.

8 етап. Полірування поверхні.

За допомогою полірувальної машини з повстяним колом полірувати поверхню до дзеркального блиску.

Головне — довго не затримуватись на одному місці. Якщо бачите, що ділянка відполірована погано, краще повернутися до неї трохи пізніше.

Пропонуємо Вам переглянути ще 2 приклади нанесення декоративних штукатурок у стилі «гротто». Як бачите, в залежності від кольору венеціанської штукатурки та розмірів острівців зовнішній вигляд готових покриттів кардинально відрізняється один від одного.

Grotto (гротто): спосіб нанесення декоративної штукатурки. Як самому зробити «гротто»

Придбати продукцію для «гротто»

Що потрібно для «гротто» ми висвітлили в цій статті, а скільки коштують матеріали для способу нанесення «гротто» можна ознайомитись на сайті:

MARMORINO

TRAVERTINO

STUCCO VENEZIANO

CERA LAVABILE

Ви можете купити матеріали на всій території України (Київ, Харків, Львів, Дніпро, Одеса та ін.) різними службами доставки або самостійно забрати продукцію з фірмового магазину за адресою Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 6.

Ми можемо безкоштовно доставляти продукцію прямо на об'єкт (умови обговорюються індивідуально, залежно від складності замовлення).

 • 20.02.2023