Декоративна штукатурка своїми руками

Декоративна штукатурка своїми руками

Декоративні покриття – це привабливий варіант оформлення кімнати. Окрім цього декоративні штукатурки можна наносити самостійно. І ця беззаперечна перевага може значно скоротити затрати на ремонт і допомогти оновити дизайн оселі, якщо у вас досить обмежений бюджет.

Кімната оздоблена декоративними штукатурками виглядає більш естетично та оригінально. До того ж це більш практично, бо декоративне покриття володіє такими характеристиками як:

 1. Довговічність.
 2. Паропроникність.
 3. Екологічність.
 4. Вологостійкість.
 5. Універсальність.
 6. Неповторний дизайн.

Arabesk

Декоративне покриття з мерехтливим ефектом

Duna

Декоративне покриття з кварцовим піском та перламутром

Galaxy

Декоративне покриття з перламутром та скляними мікросферами

Ottocento

Декоративне покриття з ефектом оксамиту

Які декоративні штукатурки найпростіші в нанесенні

Специфіка роботи з будь-якими декоративними матеріалами полягає у наступному: спочатку наносять перший шар покриття, а потім починають формувати фактуру.

Говорячи про декоративні штукатурки Maxima decor, то одні з найбільш простих покриттів у нанесенні вважаються перламутрові штукатурки:

 

Duna

Maxima decor

декоративне покриття з кварцовим піском та перламутром 

Декоративна штукатурка своїми руками

Galaxy

Maxima decor

декоративне покриття з перламутром та скляними мікросферами 

Декоративна штукатурка своїми руками

Arabesk

Maxima decor

декоративне покриття з мерехтливим ефектом 

Декоративна штукатурка своїми руками

Ottocento

Maxima decor

декоративне покриття з ефектом оксамиту

Декоративна штукатурка своїми руками

Нанесення перламутрових штукатурок

Нанесення перламутрових штукатурок не вимагає спеціальних навичок, умінь або інструментарію. До того ж у складі перламутрових штукатурок є мерехтливі частинки і ця гра переливів дозволяє не хвилюватися, що щось може вийти не правильно, бо кожен малюнок буде виглядати унікально. Ось декілька способів як самостійно наносити декоративні штукатурки.

Найпростіший варіант нанесення покриття – за допомогою широкого пензля. Наносити штукатурку круговими рухами. Вже на мінімальній площі ви зможете простежити малюнок. Таким чином обробляють всю поверхню стіни, дотримуючись однієї техніки нанесення. Цей варіант підходить для нанесення всіх перламутрових покриттів, але більш виграшно підкреслює особливості саме штукатурок DUNA та GALAXY.

Валик – це найдоступніший спосіб створити рельєф. Наносимо базовий шар валиком або кельмою. Не чекаючи висихання покриття, почати формувати малюнок. Для цього достатньо провести валиком по поверхні.  Головне робити рухи в одному напрямку із однаковою силою, щоб ділянки поверхні виглядали ідентично. У разі, якщо якась ділянка виглядає непривабливо, її можна пригладити кельмою і повторити рухи валиком знову. Таким способом можна наносити ARABESK та OTTOCENTO.

Кельма і шпатель – більш професійний варіант нанесення покриттів ARABESK та OTTOCENTO. За допомогою шпателя, на кельму укладають невелику кількість покриття і прямими та довгими рухами наносять перший шар матеріалу. Покриття рекомендується наносити так, щоб кожен наступний рух кельми із покриттям, накладався на попередній. Вже після висихання першого шару можна створювати різні ефекти.

Техніка "Карта світу" ARABESK

На кельму додається невелика кількість матеріалу, потім кельму притискають до поверхні і різко відривають її. Створений рельєф варто розгладити кельмою через деякий час.

Декоративна штукатурка своїми руками

Техніка «Вісімки» OTTOCENTO

Нанести другий шар покриття, не чекаючи висихання матеріалу, пластиковою кельмою змоделювати на поверхні вісімки.

Більше про техніки нанесення різних покриттів можна знайти у Каталозі ефектів.

Декоративна штукатурка своїми руками

Загальні поради для самостійного нанесення декоративної штукатурки

 1. Уважно ознайомтеся з інструкцією. Намагайтеся дотримуватися рекомендацій зазначених на етикетці та переглянути відповідну інформацію на сайті.
 2. Для того аби зрозуміти специфіку роботи з декоративною штукатуркою, можна перед нанесенням протестувати її на маленькій площі поверхні, наприклад на плашці. Також рекомендуємо переглянути відео-уроки на відповідну тематику. Це дасть вам базові знання про особливості покриття, яке ви обрали і техніку нанесення.
 3. Пам’ятайте, що перед нанесенням декоративної штукатурки потрібно підготувати поверхню. Ретельно очистити стіни від старого покриття, шпалер, пилу і забруднень. Якщо ви зашпаклювали деякі ділянки поверхні або всю поверхню, дочекайтеся повного висихання шпаклівки тільки потім приступайте до декорування.
 4. Не забувайте про підлогу. Для легкого очищення підлоги від штукатурки, скористайтеся плівкою аби іншим матеріалом для захисту підлоги.
 5. Скористайтеся малярною стрічкою, для захисту тих ділянок, які покривати декоративною штукатуркою ви не плануєте, наприклад: плінтуса, панелі і таке інше.
 6. Майже всі тонкошарові покриття з лінійки Maxima-decor можна заколорувати за допомогою пігментного концентрату Farbex Color, окрім штукатурки GALAXY, колір покриття створюється за допомогою колорування основи. Каталог відтінків з використанням пігменту Farbex Color для перламутрових штукатурок можна переглянути тут.
 7. Нанесення декоративних штукатурок починається з ґрунтування поверхні, для покриттів Maxima decor ми рекомендуємо використовувати ґрунт-концентрат 1:10 Aqua Primer Maxima або ґрунтовку глибокого проникнення Super Base Farbex. Продовжувати роботу можна лише після повного висихання ґрунтовки.
 8. Використовуйте кварцовий ґрунт перед нанесенням декоративних штукатурок. Кварц-ґрунт утворює міцний шар на таких поверхнях: бетон, штукатурка, шпаклівка, гіпс та ін., а також покращує адгезію, заповнює нерівності і тріщини та полегшує нанесення і структурування декоративних матеріалів. У лінійці матеріалів Maxima decor представлений ґрунт адгезійний з кварцовим наповнювачем Quartz Primer Maxima decor.
 9. Штукатурки Maxima decor – це готова суміш до використання. І перед початком роботи достатньо добре перемішати продукт або за необхідності розбавити його водою.
 • 26.04.2023