Навіщо потрібна ґрунтовка для стін

Навіщо потрібна ґрунтовка для стін

Ґрунтування є важливим і обов’язком етапом перед фарбуванням стін, нанесення шпаклівки, штукатурки або наклеюванням шпалер. Ґрунтовка проникає у стіни, заповнює мікротріщини та склеює дрібні частинки, як результат - міцна основа та рівномірна поверхня. Окрім цього ґрунтування покращує адгезію (зчеплення) з поверхнею,  знижує витрати матеріалу та збільшує термін служби фінішного покриття.

Розрізняють:

  1. Ґрунтовку.
  2. Ґрунт-концентрат.
Aqua Primer

Ґрунт-концентрат 1:10

Super Base

Грунтовка водно-дисперсійна акрилова глибокого проникнення

Ґрунтовка

Ґрунтовку водно-дисперсійну акрилову глибокого проникнення Super Base Farbex використовують для укріплення поверхонь та поліпшення адгезії перед проведенням різних оздоблювальних робіт всередині приміщення і назовні. Як заявлено у назві, вона глибоко проникає у поверхню та покращує якість покриття. Рекомендується її наносити перед фарбуванням водно-дисперсійними фарбами, наклеюванням шпалер чи нанесенням декоративних покриттів. Час висихання менше 2 годин.

Ґрунт-концентрат

Ґрунт-концентрат 1:10 Aqua Primer Maxima скріплює пористу поверхню, вирівнює її поглинальну здатність і може використовуватися для більшої площі.  Застосовуються для різних мінеральних поверхонь всередині та зовні приміщень і розбавляється чистою водою у співвідношенні:

Розбавлення Застосування Витрата ґрунт-концентрату

Без розбавлення

НЕ ЗАСТОСОВУВАТИ

 

1:4

У випадках надмірно крихких поверхонь, які осипаються.

20-30 г/м2

1:6

Дуже крихкі, пористі та сильнопоглинаючі поверхні: газобетон, пінобетон і т.п.

15-20 г/м²

1:8

Поверхні із середньою поглинальною здатністю: штукатурка, гіпсокартон і т.п.

12-15 г/м²

1:10

Поверхні із слабкою поглинальною здатністю: камінь, бетон, цегла і т.п.

10-12 г/м²

Власне, це і являється основною відмінністю ґрунт-концентрату від звичайної ґрунтовки.

Підготовка поверхні і ґрунтування

Видалити забруднення та старе покриття з поверхні.  Існуючі висоли, неміцні та забруднені місця зачистити металевою щіткою (шпателем) або машинним способом та прибрати пил.

Якщо на поверхні є тріщини, вм'ятини або інші дефекти, виправити їх за допомогою шпаклівки. Після цього зашліфувати вирівняну поверхню та очистити від пилу.

Захистити малярною стрічкою області, які не будуть оброблятися.

Рекомендується наносити ґрунтовку або ґрунт-концентрат на суху поверхню пензлем, валиком або фарборозпилювачем.

Працювати за температури повітря та поверхні від +5 ºС до +35 ºС і відносній вологості повітря не більше 80%.

Не ґрунтувати під впливом прямих сонячних променів, сильного вітру, морозу та атмосферних опадів. Ґрунтована поверхня не повинна піддаватися впливу опадів або мінусових температур до нанесення фінішного покриття.

Наступні роботи проводити не раніше ніж через 4 години після нанесення останнього шару ґрунтовки.

Однак бувають випадки, коли ґрунтовка наноситься нерівномірно і стікає з поверхні. Єдиний варіант уникнути такої ситуації – підібрати оптимальний малярний інструмент і забезпечити рівномірне нанесення згідно рекомендацій щодо витрати. Для початку нанести ґрунт на невелику ділянку. Якщо результат влаштовує – наносити на всю поверхню. Якщо ґрунтовки нанести забагато, на поверхні може утворитися так званий "ефект скла", тобто ефект глянцю. Це не є добрим для адгезії наступних шарів лакофарбових матеріалів.

У разі якщо така ситуація вже сталася, то на допомогу прийде наждачний папір або шліфувальна сітка. Радимо використовувати для шліфування стіни саме шліфувальну сітку, вона більш ефективна в роботі, а пори не забиваються пилом.

Навіщо потрібна ґрунтовка для стін
  • 16.08.2023