Фасадна штукатурка: модні кольори фасадів

Фасадна штукатурка: модні кольори фасадів

Фасад не лише захищає будівлю від дощу, снігу, сонця та перепаду температур, фасад відповідає за зовнішній вигляд будинку. Тому на етапі проектування важливу увагу приділяють дизайну, архітектурним елементам, оздоблювальним матеріалам та кольоровій палітрі. Адже колір має таке саме значення, як і дизайн конструкції та якість матеріалу.

Cera Frontale

Декоративний віск для оздоблення фасадних штукатурок

Quartz primer

Ґрунт адгезійний з кварцовим наповнювачем

Travertino

Штукатурка фасадна з ефектом натурального каменя

Все частіше для фасаду використовують фасадну штукатурку. Вона захищає будівлю від дії атмосферних опадів, води та погодних умов, забезпечуючи довговічне покриття. Деякі оздоблювальні матеріали можуть слугувати як термоізоляційний матеріал, що в свою чергу зменшить тепловитрати та підвищить енергоефективність будівлі.

Фасадна штукатурка: модні кольори фасадів

Фасадна штукатурка дозволяє створювати різні текстурні ефекти, імітувати камінь та інші природні мінерали. Її легко адаптувати під форму будинку та оздоблювати різні архітектурні елементи, до того ж штукатурка приховує недоліки та нерівності основного матеріалу. Що стосується кольорів, то фасадну штукатурку можна заколорувати за допомогою пігменту, це дозволяє створити майже будь-який колір і відтворити індивідуальний дизайн.

Фасадна штукатурка: модні кольори фасадів

Модні кольори фасадів

Як відомо, для фасадів використовують приглушені кольори, інколи кольори середньої насиченості. У 2024 році актуальними будуть природні кольори або максимально наближені до них: блакитний, зелений, коричневий, сірий, пісочний і т.д. Рекомендуємо звернути увагу на «інстаграмні» кольори – кава з молоком та попелясто-сірий. Також популярними будуть монохромні комбінації, тобто декілька відтінків одного кольору.

Фасадна штукатурка: модні кольори фасадів

Вибір кольору ґрунтується не лише на актуальній палітрі сезону, а й на стилі, у якому спроектований будинок. Наприклад, для класичного стилю використовують бежеві, пастельно-жовті або світло-коричневі відтінки. Для будинку у стилі мінімалізм обирають холодну палітру: бетонний сірий, блакитно-сірий чи нейтральний білий. Для еко-стилю та рустік обирають світлі відтінки зеленого (фісташковий, м’ятний, оливковий) та приглушені відтінку жовтого і помаранчевого кольору (пшеничний, медовий або заспокійливий відтінок кориці).

Фасадна штукатурка: модні кольори фасадів

Як вибрати колір фасаду

  1. Звертайте увагу на природний ландшафт та навколишнє оточення. Колір вашого фасаду має гармонічно виглядати із сусідніми будинками та місцем розташування.
  2. Пам’ятайте про стиль будинку та архітектурні деталі, наприклад, вікна та колони. Колір може підкреслити стиль та його деталі, або навпаки перетягнути на себе всю увагу, і тоді виразність будинку згасне.
  3. Враховуйте освітлення. Кольори можуть виглядати по-різному залежно від часу доби.
  4. Стійкість кольору. Деякі кольори швидше втрачають насиченість під впливом сонця та атмосферних умов. До цих кольорів відносяться деякі відтінки жовтого, тому можуть стати блідими через вплив ультрафіолету. Також від яскравого сонця вигорає червоний і синій.
  5. Не нехтуйте порадами спеціалістів. Звертайтеся за допомогою до дизайнерів та консультантів, щоб підібрати той варіант кольорового рішення, який найкраще підкреслить фасад вашого будинку.
  6. Зробіть викраси кольорів у реальних умовах, так швидше зрозумієте, який колір вам подобається.
  7. Порадьтеся із рідними. Це не лише гарний спосіб провести час із сім’єю, а й дізнатися вподобання кожного та знайти «ідеальний» колір для дому.
  8. Правила містечка. Досить розповсюджена практика житлових містечок мати певні обмеження до кольорів фасаду або вимоги щодо загального вигляду комплексу. Тож рекомендуємо спочатку перевірити правила спільноти і тільки потім розпочинати фасадні роботи.
Фасадна штукатурка: модні кольори фасадів
  • 21.02.2024