Декоративна штукатурка «пісок»

Декоративна штукатурка «пісок»

Штукатурка «Пісок» –  це побутова назва декоративне покриття із кварцовим піском та перламутром Duna (дюна) Maxima Dеcor. Не важко здогадатися, що так штукатурку називають через її основний компонент – кварцовий пісок. В інших брендах такий матеріал ще може називатися «персія» або «сахара».

Однак є ще одне покриття, яке створює схожий ефект на стінах. Це декоративне покриття із скляними мікросферами та перламутром Galaxy (галаксі) Maxima Dеcor.

Ці види штукатурки мають шорстку текстуру, а на вигляд нагадують справжній пісок і завдяки цьому утворюється ефект «піщаних дюн».

Точну дату появи на ринку декоративної штукатурки «пісок» важко визначити, однак існує думка, що такий варіант оздоблення інтер’єру виник як результат популярності природної тематики у дизайні. І не дивно, бо штукатурка «пісок» має м’який та органічний вигляд, надає стінам глибини та об’єму, створює атмосферу спокою та гармонії з природою. Цей матеріал відмінний варіант для тих, хто шукає оригінальні та нестандартні рішення оформлення приміщень.

Duna

Декоративне покриття з кварцовим піском та перламутром

Galaxy

Декоративне покриття з перламутром та скляними мікросферами

Farbex color

Водно-дисперсійний пігментний концентрат

Декоративне покриття Duna Maxima Dеcor

Декоративне покриття Duna (дюна) – це альтернатива шпалерам та класичному фарбуванню стін. Її можна наносити всередині приміщення на мінеральні основи: цементну і цементно-вапняну штукатурку, шпаклівку, гіпс, цеглу та бетон.

Наявність у складі кварцового піску та перламутру, дозволяє створювати рельєфну структуру з переливами. Саме цей ефект мерехтіння привертає погляд та викликає бажання доторкнутися до поверхні.

 

 

Декоративна штукатурка «пісок»

Норма витрати декоративного покриття Duna (дюна) від 0,2 кг\м2 залежно від техніки нанесення та кількості шарів.

1 кг  Duna Maxima Decor

3 кг Duna Maxima Decor

5 кг Duna Maxima Decor

до 5 м2

до 15 м2

до 25 м2

 

Покриття Duna  продається у базовому сріблястому кольорі, але його можна заколорувати машинним способом (на колор-студії) або ручним способом  (за допомого пігменту Farbex Color або інших водних колорувальних паст).

Duna підходить для житлових та комерційних приміщень (офіс, готель, ресторан, салон краси і т.д.).  Ідеальним місцем для використання цього покриття: вітальня, кабінет, коридор, хол та спальня.

Традиційно декоративні матеріали використовують для оздоблення стін, колон чи арок, але не менш видовищно є використання декору на стелі. При потраплянні сонячного або штучного світла перламутрові частинки створюють делікатне сяяння і стеля перетворюється у блискучий безшовний купол.

Загалом, декоративне покриття Duna можна адаптувати майже до будь-якого стилю дизайну інтер’єру. Але найбільш органічно такий декор проявить себе у модерні, еклектиці, бохо, скандинавському стилі та лофт.

Якщо говорити про модерн, то Duna додає сучасним інтер’єрам блиск та текстуру. Декоративне покриття у темних та насичених відтінках створюють характерну лофт-атмосферу, а світлі відтінки підходять до інтер’єру у скандинавському стилі. Незвичним рішенням буде використання Duna в інтер’єрах у стилі бохо або еклектика.

Декоративне покриття Galaxy Maxima Dесor

Декоративне покриття Galaxy (галаксі) містить у складі скляні мікросфери та перламутр, тому результат нанесення досить схожий із декоративним покриттям Duna. Різниця у тому, що кварцовий пісок сам по собі сяяння немає, у той час як скляні мікросфери прозорі, тому пропускають світло і виблискують самі по собі.  Наносити покриття Galaxy можна на мінеральну поверхню (цементна і цементно-вапняна штукатурка, шпаклівка, гіпс, цегла, бетон) всередині приміщення.

Galaxy має легку рельєфність, тому залежно від техніки нанесення матеріалу скляні мікросфери скупчуються у різні візерунки: морську піну, хвилі чи візерунки на стінах. Це покриття не тільки приковує до себе погляди, воно здатне викликати щирий захват за рахунок переливів.

Декоративна штукатурка «пісок»

Декоративне покриття Galaxy продається у базовому сріблястому кольорі. Для отримання кольорового покриття, рекомендується колорувати не матеріал, а ґрунтуючу фарбу.

Норма витрати покриття 0,17 кг\м2 -0,2 кг\м2 залежно від техніки нанесення.

1 кг  Galaxy  Maxima Decor

3 кг Galaxy Maxima Decor

5 кг Galaxy Maxima Decor

до 6 м2

до 18 м2

до 30 м2

 

Galaxy підходить для дитячої кімнати, спальні, вітальні, холу та коридору. Мароканський та східний стиль – найкращий спосіб розкрити красу цього покриття. Також сміливим рішенням буде інтеграція матеріалу до інтер’єру у стилі арт-деко та еклектика.

Переваги та недоліки декоративної штукатурки «пісок»

Переваги:

  • Довговічність. Так, декоративне покриття Duna (дюна) тривалий час зберігає привабливість. Подібний ремонт анулює питання декорування приміщення тривалий час.
  • Паропроникність.
  • Широка кольорова гама.
  • Легкість нанесення. З Duna та Galaxy може працювати навіть людина без досвіду нанесення декоративних матеріалів.
  • Безшовна техніка нанесення.
  • Змінює відтінок під впливом гри світла та тіні.
  • Доступна ціна.

Недоліки:

  • Для нанесення Duna або Galaxy необхідна рівна поверхня.
  • Не підходить для приміщень з постійним впливом вологи. Звичайно, декоративне покриття можна мити навіть вологою губкою, але від постійного намокання покриття може втратити естетичний вигляд.

Як створити ефект «піщаних дюн»

Щоб створити ефект «піщаних дюн» потрібно мати у своєму арсеналі декілька пензлів. Найзручнішим інструментом нанесення буде щітка-макловиця, за рахунок натурального ворсу і великої площі щітки, кварцовий наповнювач буде розподіляється по інструменту і рівномірно лягати на поверхню. Щоб сформувати структуру треба використати пензлі із штучним ворсом. Напрям і чергування рухів дозволяє створити не лише піщані дюни, а й різні ефекти: діагоналі, морську піну, вибух чи водоспад.

Декоративна штукатурка «пісок»

Зазвичай штукатурку «Пісок» наносять в один шар, однак, щоб отримати більш складний або об’ємний малюнок можна наносити більше шарів.

Що стосується кольорів, то вже класичним варіантом являються відтінки жовтого, але використання штукатурки у різних стилях інтер’єру дозволяють експериментувати з кольоровими рішеннями.

Актуальний каталог кольорів декоративного покриття з кварцовим піском та перламутром Duna можна переглянути тут.

Декоративна штукатурка «пісок»
  • 18.03.2024